Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia

Regulamin rezerwacji biletów

§ 1

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) informujemy, że: Administratorem danych osobowych jest Jaworski Ośrodek Kultury z siedzibą Rynek 5, 59-400 Jawor. Dane osobowe klientów korzystających z usługi rezerwacji biletów on-line przetwarzane są wyłącznie w celu realizacji omawianej usługi. Udostępnienie danych osobowych przez klienta korzystającego z usługi rezerwacji biletów on-line ma charakter dobrowolny. Oznacza to, że klient nie ma obowiązku podawania swoich danych osobowych, jednakże z zastrzeżeniem, że w takim przypadku skorzystanie z systemu rezerwacji biletów w systemie on-line nie będzie możliwe.

§ 2

  1. Rezerwacji biletu on-line można dokonać najpóźniej na 7 dni przed planowaną datą rozpoczęcia wybranej imprezy.
  2. Po prawidłowo dokonanej rezerwacji i zatwierdzeniu jej zostanie wysłana wiadomość na podany adres e-mail z informacją o zarezerwowanych miejscach oraz o konieczności zapłaty za zarezerwowane bilety.
  3. Warunkiem otrzymania biletu jest dokonanie płatności na konto Jaworskiego Ośrodka Kultury w terminie 3 dni od momentu dokonania rezerwacji. Pieniądze muszą wpłynąć na konto JOK do godziny 15.00 trzeciego dnia od momentu dokonania rezerwacji.
  4. Jaworski Ośrodek Kultury nie odpowiada za opóźnienia w przekazywaniu pieniędzy przez banki.
  5. Jaworski Ośrodek Kultury niezwłocznie po otrzymaniu płatności powiadomi drogą e-mail o dopełnieniu wszelkich formalności i możliwości odbioru biletu.
  6. W przypadku nie otrzymania płatności w wyznaczonym terminie rezerwacja jest automatycznie kasowana a miejsca rezerwowane są ponownie ogólnodostępne.
  7. Bilety odbierać można w kasie Jaworskiego Ośrodka Kultury w godzinach pracy (od poniedziałku do piątku w godzinach 07.30 – 15.30) lub przed imprezą na którą dokonano rezerwacji

Zapoznałem się z regulaminem

top
Rezerwuj bielty

Ferii 2018 z JOKusiem - dzień4

2018-01-19 09:41:28, dodał: Paweł Opaliński
W przedostatnim dniu Ferii 2018 z JOKusiem odbyły się kolejne zajęcia. Dzieci z samego rana malowały muzykę. Tak, tak – malowanie muzyki jest możliwe! Przecież każde wrażenie jednego zmysłu wpływa na inny zmysł. W tym przypadku utwory: „Wiosna, ach to Ty” (Marek Grechuta), „Dmuchawce, latawce, wiatr” (Urszula), „Na jednej z dzikich plaż” (Rotary), „Preludium deszczowe” i „Nokturn cis -moll” (Fryderyk Chopin) były przekładane na papier z użyciem dowolnych technik malowania.

Zajęcia wyzwalały dużą kreatywność i swobodę w technice artystycznej. Kolejnym punktem programu były zajęcia ze Strażakiem z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Jaworze, p. Krzysztofem Napierałą, w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie trwało 4 godziny. Przekazywana wiedza nie była podawana „na sucho”. Każde dziecko musiało przećwiczyć poszczególne etapy udzielania pomocy: ocenić bezpieczeństwo własne i otoczenia, sprawdzić przytomność ofiary wypadku, wołać o wsparcie i pomoc, udrożnić drogi oddechowe, ocenić oddech, zadzwonić na nr alarmowy, ułożyć ofiarę w pozycji bocznej bezpiecznej. W zależności od oceny stanu przytomności ofiary ćwiczono uciskanie klatki piersiowej z wykorzystaniem fantomu medycznego (pamiętajcie!!! - 30 razy ucisk/2 wdechy). Poruszane były także inne istotne kwestie, jak np. ryzyko zatrucia tlenkiem węgla (czadem).
Po poważnych sprawach przyszedł czas na szaleństwo na deskach Teatru Miejskiego w Jaworze. Dzieci zwiedziły cały Teatr, poznając po kolei nazwy poszczególnych pomieszczeń (np. foyer teatru) i innych części, znajdujących się przy scenie: proscenium, orkiestron, horyzont, kurtyna, kulisy. Entuzjazm dzieci był ogromny – zwiedzanie zamieniło się w nieskrępowane buszowanie po Teatrze i zaglądanie do każdego z pomieszczeń; za horyzontem było najciemniej i najciekawiej :) Na szczęście Teatr ocalał i został opuszczony w niezmienionym stanie. Pracownicy JOK (akustyk, p. Artur Zuchmantowicz i oświetleniowiec, p. Grzegorz Adamski) opowiedzieli i zademonstrowali niektóre działania ich pracy.
Następnie na scenie rozegrały się trzy spektakle z użyciem wykonanych wcześniej w pracowni plastycznej masek. Dzieci zostały podzielone na 3 grupy aktorskie. Po krótkich naradach i obmyśleniu koncepcji i scenariusza, Feriusie wystąpili w swoich przedstawieniach. Dialogi wymyślane były także na gorąco; to był najprawdziwszy Freestyle aktorski! Dzieci, oswojone ze sceną, nie chciały z niej zejść. Po kolei prezentowały swoje sylwetki i osobowości w studni światła. Także Panie prowadzące były w ten show „wciągnięte”; Pani Sylwia brawurowo wykonała taniec, Pani Blanka nieco krócej rzuciła jakieś hasło i trochę potańczyła. Scena, światła i muzyka tak bardzo rozbudziły dzieci, że nagle wszyscy zamienili się w aktorów i wyzwolili swoją spontaniczność, i niepohamowane pokłady energii: pojawiły się jednorożce, koty, akrobaci, tancerze, itp. misz-masz – prawdziwe uwolnienie energii i własnej osobowości nastąpiło w tym momencie. Feriusie poczuli na maxa, czym jest TEATR i czego można doznać, gdy jest się AKTOREM.
Jaworski Ośrodek Kultury 2019